Покупка "Чорноморнафтогазом" бурової уставки у Ризької судноверфі збільшить оборот співпраці між країнами, - міністр економіки Латвії

НовиниЕкономіка    02.11.2011 - 17:01

Покупка "Чорноморнафтогазом" бурової установки у Ризької судноверфі збільшить оборот співпраці країнами. Таку думку висловив міністр економіки Латвії Даніель Павлютс.

"Це чималий контракт, який значно збільшить оборот співпраці між нашими країнами. Я вважаю, що потенціал економічного співробітництва між Україною і Латвією дуже великий", - сказав Даніель Павлютс.
При цьому міністр економіки Латвії підкреслив, що "Ризька судноверф" є одним з провідних і найбільш дослідних підприємств країни.
"Я дуже радий, що "Ризька судноверф", одне з самих дослідних індустріальних підприємств, удостоєно таким контрактом в Україні. Я вважаю, це великий крок вперед, я вважаю тут великі перспективи", - сказав він.

Сьогодні, 2 листопада, в приміщенні Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", ПАТ "Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" і відкрите акціонерне товариство Rigas Hugu Buvetava ("Ризька судноверф", Латвія) підписали договір на поставку самопідйомної плавучої бурової установки на 3,1 млрд грн. На процедурі підписання, зокрема, були присутні міністр економіки Латвії Даніель Павлютс, голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін, голова правління ВАТ "Ризька судноверф" Василь Мельник, представники ЗМІ та інші запрошені, передає прес-служба "Чорноморнафтогазу".
Як повідомлялося раніше, в серпні 2011 р. ДАТ "Чорноморнафтогаз" оголосило відкритий тендер на поставку СПБУ і розіслало запрошення на участь у конкурсі одинадцяти міжнародним компаніям. 21 вересня ц.р. за участю представників ЗМІ відбулося розкриття поданих учасниками закупівлі пропозицій. Конкурсні пропозиції були надані трьома учасниками: а саме: Highway Investment Processing LLP (Великобританія), акціонерне товариство Rigas Hugu Buvetava (Латвія) і компанія Diafall Limited (Великобританія). Після відповідного вивчення та оцінки представлених документів 17 жовтня ц.р., також за участю ЗМІ, було оголошено переможця конкурсу.
Після завершення процедури підписання договору, голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін зазначив, що за допомогою цієї установки і бурової платформи "Петро Годованець" компанія вже в 2013 році зможе провести пошуково-розвідувальне буріння на двох перспективних ділянках залягання вуглеводнів у Чорному морі: Суботине і структурі Рифтова-Осетрова. "Високі темпи буріння, які забезпечують нові установки, дозволять нам швидко досліджувати Чорноморський шельф і, згідно завдань, поставлених Президентом України Віктором Януковичем, збільшити видобуток в 1,8-2 рази до 2015 року", - сказав Бакулін.
Він також зазначив, що весь процес проведення закупівлі проходив публічно і висвітлювався українськими ЗМІ. "Журналісти мали можливість висвітлювати весь хід конкурсу та особисто переконатися у прозорості прийняття рішень на всіх етапах", - сказав він.
Голова правління "Ризької судноверфі" Василь Мельник підкреслив, що контракт з українською компанією є надзвичайно важливим для його країни і запевнив, що "Ризька судноверф" докладе максимум зусиль для його якісного виконання, згідно передбачених термінів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top