ru ua

Показник смертності серед поранених українських військовослужбовців становить 0,8%, - Міноборони

Показник смертності українських військовослужбовців у зоні АТО на етапах медичної евакуації становить 0,8%. Про це в інтерв'ю РБК-Україна повідомив глава Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України Віталій Андронатій.

За його словами, даний медичний показник виявився практично на одному рівні з останньою кампанією США в Афганістані, де цей показник становив 0,7%. "Війська СРСР під час війни в Афганістані втратили 4,6% (із загальної кількості бійців, поранених - Ред.); протягом війни в Іраку втрати становили 2,5%; США в Афганістані - 0,7%; у нас - 0,8%. Я вважаю, що це показник роботи медичної служби Збройних сил", - зазначив він.

Андронатій вважає, що на поточний момент самої серйозною проблемою медичної служби є брак коштів евакуації. "У нас і в мирний час близько 50% санітарних автомобілів не вистачало. Зараз ми зробили перерозподіл сил і засобів, але все одно засобів евакуації не вистачає. В першу чергу, нам потрібні броньовані засоби евакуації, щоб в найкоротші терміни витягувати пораненого бійця", - додав глава Військово-медичного департаменту.