ua en ru

Погода на сьогодні: в Україні дощі, температура до +13

Погода на сьогодні: 10 лютого на всій території України дощі, у східній частині - дощі з мокрим снігом, температура від +2 до +13.

Погода на сьогодні: 10 лютого на всій території України дощі, у східній частині - дощі з мокрим снігом, температура від +2 до +13. Про це повідомляє Гідрометцентр при ДержНС України.

У східному регіоні температура від +3 до +5, в центральному-від +3 до +6, у південному-від +3 до +13, у західному-від +3 до +5, у північному-від +2 до +5.

У Києві дощі, температура вночі від -1 до +1, вдень від +2 до +4.

Крім того, 10 лютого у високогір'ї Івано-Франківської обл. та східній частині Закарпатської обл. зберігається небезпека сходу снігових лавин.

Також 10-12 лютого на річках басейну Дністра (Львівська та Івано-Франківська обл.) очікується подальше скресання криги, льодохід, місцями можливе формування заторів льоду з підйомами рівнів води на 0,5-1,5 м над рівнями 9 лютого на 8:00. На р. Стрий та на її притоках у Турківському, Дрогобицькому районах Львівської обл. при цьому можливий різкий підйом рівнів води з досягненням небезпечних позначок підтоплення.

За повідомленням Гідрометцентру, 10 лютого на дорогах України, крім Криму та Закарпаття, ожеледиця; вночі та вранці в Україні місцями туман, видимість 200-500 м, у Криму та східних областях місцями пориви вітру 15-20 м/с. Києву і області 10 лютого на дорогах ожеледиця; вночі та вранці місцями туман, видимість 200-500 м.

Зазначимо, Україна має помірно-континентальний клімат, який поступово змінюється із заходу на схід. Його визначає віддаленість від океанів, континентальної Євразії і переважно рівнинний характер території. Лише вузька прибережна смуга Південного берега Криму характеризується субтропічним (середземноморського типу) кліматом. По мірі зростання континентальності літо стає спекотнішим, а зима більш холодною, і зменшується кількість опадів.

Деякі експерти зауважують, що погода в Україні перебуває на межі зміни кліматичного поясу, про що свідчить тенденція зміщення пір року, котра спостерігається останніми роками.