За останніми даними, кількість жертв землетрусу в Туреччині склала 32 людини
Число жертв другого за минулі три тижні землетрусу на сході Туреччини, за уточненими даними, склало, щонайменше, 33 людини, у тому числі загинули два репортери місцевого інформагентства Dogan і японський рятувальник. Про це повідомили в Центрі лих та надзвичайних ситуацій країни, передає Reuters.
Раніше повідомлялося, що жертвами удару стихії магнітудою 5,7, що уразив 9 листопада ц.р. місто Ван, стали 26 чоловік.
За минулі декілька годин в зоні лиха співробітники екстрених служб врятували 30 чоловік, всі вони були витягнуті з-під завалів. Як очікується, незабаром в постраждалі від підземних поштовхів райони прибуде прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.
Раніше він дав доручення почати розслідування відносно будівельників і підрядників, які нехтували нормами сейсмостійкості при зведенні будівель, що звалилися при ударі стихії.
Нагадаємо, 9 листопада ц.р. на сході Туреччини було зафіксовано землетрус магнітудою 5,7. У м. Едреміт обрушилися як мінімум 25 будівель, велика частина з яких була порожньою (люди були евакуйовані після події в жовтні ц.р. землетрусу магнітудою 7,2).
23 жовтня 2011 р. у провінції Ван стався землетрус магнітудою 7,2, підземні поштовхи були відмічені в 30 км від її адміністративного центру - м. Ван. Після цього протягом дня в регіоні тривали підземні поштовхи магнітудою 5,1 і 6,1. Загинули понад 600 людей, поранення отримали понад 4 тис. У результаті удару стихії було зруйновано 2 тис. 262 будівлі.
Туреччина розташована в сейсмічно активній зоні, і землетруси, які нерідко призводять до людських жертв, тут відбуваються досить регулярно. Найбільш потужні коливання земної кори в цій країні були відзначені в 1999 р. в районі Мармурового моря. Магнітуда підземних поштовхів тоді становила 7,4, в ході землетрусу загинули близько 18 тис. чоловік.