ru ua

За неофіційними даними, уряд Японії націоналізує ТЕРСО мінімум на 10 років

Влада Японії націоналізує компанію-оператора постраждалої від природних катаклізмів атомної електростанції (АЕС) "Фукусіма-1" Tokyo Electric Power Co. (ТЕРСО) мінімум до 2022 р. Відповідна мета позначена в плані, підготовленому відомством, яке курирує питання кризової АЕС, передає Reuters з посиланням на місцеві ЗМІ.
Раніше з пропозицією націоналізації виступило Міністерство торгівлі, економіки і промисловості Японії. При цьому уряд Японії через спеціальний фонд готується направити на відновлення підприємства 1 трлн ієн (12,97 млрд дол.). Представники фонду і ТЕРСО, у свою чергу, мають намір завершити до березня 2012 р. розробку бізнес-стратегії компанії, яка, як очікується, дозволить їй уникнути банкрутства і одночасно виконати всі фінансові зобов'язання щодо аварії, яка сталася в березні 2012 р. Згідно з проектом плану, ТЕРСО повернеться до прибутковості вже в 2013 фінансовому році.
В уряді країни розраховують, що до 2022 р. компанія поверне весь обсяг наданої їй фінансової допомоги, після чого процес денаціоналізації буде завершено. На ці цілі ТЕРСО зобов'яжуть щорічно направляти половину свого доподаткового прибутку.
Нагадаємо, в березні 2011 р. в Японії стався потужний землетрус магнітудою 9,0, після чого на узбережжі країни обрушилося цунамі. Жертвами стихії стали близько 20 тис. чоловік. Крім того, природні катаклізми спричинили аварію на АЕС "Фукусіма-1". На станції сталося декілька вибухів, і почався витік радіації.