План Обами зі створення робочих місць може додати 2% зростання ВВП США в 2012 р., - експерти

План Президента США Барака Обами щодо створення робочих місць може додати 2% зростання ВВП країни в 2012 р., вважають експерти з банків Goldman Sachs і JPMorgan Chase & Co., а також агентства Мoody's Analytics Inc., передає Bloomberg.

"США перебувають на грані рецесії. Пропозиція Обами, яка передбачає підвищення витрат на інфраструктуру і зниження податків на фонд заробітної плати, яка виплачується працівникам, може додати 2% до ВВП у наступному році, створити 1,9 млн робочих місць і знизити рівень безробіття на 1 процентний пункт у порівнянні з поточною ситуацією", - вважає економіст Мoody's Analytics Марк Занді.

Аналітики JPMorgan прогнозують, що, у випадку, якщо ситуація в економіці залишиться колишньою, то наслідки для США в 2012 р. будуть плачевні. Скорочення державних витрат, кінець податкових канікул у сфері заробітної плати та закінчення строку дії збільшених допомоги по безробіттю може скоротити ВВП на 1,7% в 2012 р., за даними головного економіста JPMorgan в США Майкла Феролі. Замість цього, говорить Феролі, план Обами компенсує потенційні втрати ВВП і, можливо, навіть додасть чистий приріст на 0,1% до економіки.

"План Обами знижує ризик рецесії в 2012 р., хоча він і не дасть багато чистого зростання ВВП", - вважає Феролі.

За оцінками Goldman Sachs, план Обами додасть 1,5% зростання ВВП, в UniCredit Research вважають, що бонус від реалізації пропозиції Президента складе до 2%.

Нагадаємо, 8 вересня Обама закликав Конгрес негайно прийняти запропонований план по створенню робочих місць вартістю 447 млрд дол.

Обама пропонує заснувати нові допомоги по безробіттю, інвестувати гроші в проекти, пов'язані з ремонтом доріг, мостів, іншими роботами з відновлення об'єктів інфраструктури, які допоможуть створити нові робочі місця.

Значна частина плану Обами полягає в пропозиції щодо скорочення протягом півроку прибуткових податків для працівників і роботодавців. На це з американського бюджету буде потрібно 240 млрд дол. Глава Білого дому також пропонує продовжити програму страхування по безробіттю, на що необхідно 49 млрд дол., провести модернізацію шкіл, на що піде 30 млрд дол., і інвестувати в проекти, пов'язані з транспортною інфраструктурою близько 50 млрд дол.

Рівень безробіття в США складає 9,1% і перспективи переобрання Обами на пост Президента Америки багато в чому залежать від того, чи зможе він знизити цей показник.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся