Перша в Україні "зелена" будівля відкриється у вересні 2017 року

НовиниЕкономіка    01.12.2016 - 09:04
В Україні активно розвивають "зелене" будівництво
В Україні активно розвивають "зелене" будівництво

Перший в Україні будинок, побудований за технологіями "зеленого" енергоефективного будівництва, відкриється у вересні 2017 року

Перший в Україні будинок, побудований за технологіями "зеленого" енергоефективного будівництва, відкриється у вересні 2017 року. Про це повідомляють українські журналісти.

Так, ним стане БЦ АSTARTA, розташований в Києві на Подолі, на перетині вулиць Нижній Вал та Набережно-Хрещатицька. В серпні 2016 р. проект будівлі пройшов сертифікацію за міжнародним стандартом BREEAM Interim 2013 і отримав перший в Україні відповідний сертифікат екологічного будівництва.

Варто відзначити, що британський стандарт BREEAM є однією з найбільш поширених систем екологічної оцінки об'єктів нерухомості. Він дуже популярний у Нідерландах, Швеції, Франції, Китаї, Туреччині, Польщі, Німеччини. В цілому у світі сьогодні сертифіковано вже 550 789 будівель.

"Зелене будівництво" передбачає використання тільки екологічно безпечних матеріалів та енергозберігаючих технологій. Його основне завдання – будівництво та експлуатація будівлі з мінімальним впливом на навколишнє середовище, а також зниження витрат у частині енергетичних і водних ресурсів, скорочення відходів та шкідливих викидів.

Як повідомили журналісти, у першій в Україні будівлі, сертифікованій за стандартом BREEAM, на етапі проектування проводилися моделювання її енергоспоживання з використанням міжнародного стандарту ASHRAE та оцінка впливу основних матеріалів на навколишнє середовище. Зокрема, був розроблений ландшафтний дизайн, який буде сприяти покращенню місцевої флори завдяки використанню рослин з різних регіонів світу зі схожими кліматичними умовами, наприклад, лапландського моху, сакур і барбарису.

altalt
 

Проект передбачає стимулювання використання альтернативних видів транспорту за рахунок розміщення велосипедних парковок і станцій зарядки електромобілів, а також використання енергоефективних технологій, що знижують споживання електроенергії приблизно на 20 %.

Варто відзначити, що інноваційність проекту також підтвердили експерти престижної премії в сфері нерухомості Східної Європи і Азії EEA PROJECT AWARDS 2016, віддавши перемогу БЦ ASTARTA відразу у 2-х номінаціях – "Інновація року" та "Бізнес-центр року".

"БЦ АSTARTA екологічний і відповідальний по відношенню до природи, ефективний і ергономічний по відношенню до людини. Такою і повинна бути архітектура ХХІ століття. Ми раді, що будуючи такий об'єкт, допомагаємо Києву розвиватися в тому ж дусі, що й інші європейські мегаполіси", - зазначив керівник проекту Іван Пуголовкін.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся