ru ua

Переселенці з Донбасу зможуть проголосувати у Харківській області на виборах Ради 26 жовтня

Переселенці з Донецької та Луганської областей зможуть проголосувати на виборах до Верховної Ради на території Харківської області.

Переселенці з Донецької та Луганської областей зможуть проголосувати на виборах до Верховної Ради на території Харківської області. Про це повідомив заступник голови - керівник апарату Харківської обласної державної адміністрації Василь Хома на засіданні обласної робочої групи з координації діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо сприяння виборчим комісіям у здійсненні ними своїх повноважень на період підготовки і проведення позачергових виборів, передає прес-служба Харківської ОДА.

Зараз у Харківській області проживає понад 80 тис. біженців з Донбасу (за оцінками представників ОБСЄ - більше 90 тис. чоловік).

"Ми очікуємо, що в Харківську область можуть переселитися до 500 тис. чоловік, оскільки в Донецьку і Луганську житлово-комунальне господарство та інфраструктура міст не готові до роботи в осінньо-зимовий період. Для того, щоб переселенці змогли проголосувати на майбутніх виборах, не передбачається створення додаткових чи спеціальних дільниць для голосування. Люди зможуть проголосувати на вже організованих виборчих дільницях області, на яких, за нашою інформацією, не буде обмежень по кількості виборців", - повідомив Василь Хома.

Як зазначив начальник відділу Державного реєстру виборців Харківської ОДА Олександр Євсєєв, офіційно зареєстрованих в області переселенців - 1200 чоловік, і вони автоматично опиняться в списках виборців.

Всі інші бажаючі, щоб проголосувати у Харківській області, можуть звернутися у відділ ведення державного реєстру виборців, які перебувають у районних державних адміністраціях. Їм оформлять посвідчення про тимчасову зміну місця голосування та закріплять за певними ділянками.

Нагадаємо, раніше парламентська асамблея ОБСЄ закликала органи влади України та інших країн забезпечити можливість для внутрішніх переселенців і біженців з Донбасу можливість проголосувати на виборах до Верховної Ради України.