Переговори у Женеві: сирійська опозиція вимагає усунути Асада від влади

Переговори у Женеві: сирійська опозиція вимагає усунути Асада від влади
Фото: міжсирійські переговори в Женеві

Опозиція виключає можливість досягнення політичного розв'язання конфлікту без усунення Асада

Сирійська опозиція, представники якої беруть участь у черговому, четвертому раунді переговорів у Женеві щодо мирного врегулювання в Сирії, виключає можливість досягнення політичного розв'язання конфлікту без усунення президента країни Башара Асада від влади. Про це передає DW.

"Воєнні злочинці не повинні відігравати жодної ролі в майбутньому Сирії. Неможливо, аби ми погодилися на те, щоб Асад чи його режим залишилися. Диктатор не має права залишатися", - заявив представник повстанської групи "Файлак аль-Рахман" Ваіль Олван.

Він також звинуватив Асада у поширенні на території Сирії терористичного угруповання "Ісламська держава" та інших екстремістських груп.

Своєю чергою представник опозиційного Високого комітету з переговорів Фуад Аліко допустив можливість перебування Асада на посаді президента після формування перехідного уряду, проте лише з представницькими повноваженнями, без реальної влади.

"Асад залишається у президентському палаці без будь-яких прав. Чи може народ Сирії прийняти те, що Асад залишиться при владі, після смертей сотень тисяч людей?" - риторично запитав представник опозиції.

Нагадаємо, четвертий раунд міжсирійських переговорів у Женеві під егідою Організації Об'єднаних Націй розпочався 23 лютого. Спецпредставник ООН із Сирії Стаффан де Містура проводить окремі зустрічі з делегаціями уряду та опозиції.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся