Переговори по Brexit зайшли в глухий кут, - Барньє

Новини Політика 12.10.2017 - 14:50
Фото: Brexit (pixabay.com)
Фото: Brexit (pixabay.com)

Барньє констатував "гостру відсутність прогресу" в переговорах по Brexit

Переговори щодо виходу Великобританії зі складу Європейського союзу (Brexit) зайшли в глухий кут. Про це заявив головний парламентер з Brexit з боку Європейської комісії Мішель Барньє, повідомляє The Independent.

"Барньє сказав, що відсутність прогресу щодо законопроекту за Brexit стала настільки гострою, що офіційні особи навіть не обговорювали це під час круглого столу. Обидві сторони також погодилися, що Британія не досягла "достатнього прогресу", щоб перейти до торговельних переговорів на саміті ЄС у жовтні", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що Великобританія в ході п'ятого раунду переговорів щодо виходу зі складу ЄС не змогла підтвердити готовність виконати свої фінансові зобов'язання.

"На цьому тижні Великобританія повторила, що вона ще не готова описати це зобов'язання. Тому переговорів з цього питання не було. Ми обмежилися технічними обговореннями. Корисні обговорення, але технічні обговорення. Ми зайшли в глухий кут", - резюмував Барньє.

У свою чергу, уповноважений на переговори з Brexit з британської сторони Девід Девіс висловився більш оптимістично, стверджуючи, що Європейській раді необхідно розширити мандат Барньє, встановлений державами-членами, щоб допомогти досягти прогресу.

Девіс також вважає, що "важливо визнати значний прогрес, досягнутий сторонами з червня".

Нагадаємо, раніше повідомлялося про заяву прем'єр-міністра Британії Терези Мей, що Великобританія може покинути Європейський союз без підписання відповідного договору з Брюсселем.