ua ru

Пентагон направить на Філіппіни гуманітарну допомогу

Міністерство оборони США оголосило про свій намір надати Філіппінам гуманітарну допомогу шляхом надання військово-морських і авіаційних ресурсів після руйнівного тайфуну, який забрав життя 10 тис. чоловік, передає філіппінський телеканал ABS-CBN.

В офіційній заяві говориться, що глава Пентагону Чак Хейґел направить за запитом філіппінського уряду вертольоти, літальні апарати з фіксованим крилом і кораблі для проведення операцій з пошуку і порятунку.

Первісна мета полягає в проведенні операцій з пошуку та рятування при підтримці вантажних вертольотів, літаків і служб логістики. ООН також забезпечить екстрені поставки товарно-матеріальних цінностей постраждалої від стихії країні.

Пентагон також повідомляє, що Агентство з міжнародного розвитку США продовжить спостереження за наслідками тайфуну. "Ми готові допомогти нашому союзнику у відновленні після урагану", - заявило Міноборони США.

Сполучені Штати мали дві великі військових бази поблизу Маніли до 1992 р., коли їх довелося евакуювати на тлі зростання антиамериканських настроїв в країні і викликаної ними суперечки про вартість оренди.

Згідно з новою угодою 1999 р., американські солдати відвідують Філіппіни щорічно в рамках спільних військових навчань. Кілька сотень військовослужбовців сил спеціального призначення армії США також працюють за короткостроковими контрактами на півдні Філіппін, де вони сприяють філіппінським військами в боротьбі з ісламістськими повстанцями. Однак переговори щодо запропонованого американською стороною розширення присутності військ США в країні провалилися в жовтні 2013 р.