Пайєтт: ГПУ підриває реформи і заважає боротьбі з корупцією

П'ятниця 25 вересня 2015 15:13
Пайєтт: ГПУ підриває реформи і заважає боротьбі з корупцією
Фото: Джеффрі Пайєтт

Посол США в Україні виступив на Одеському фінансовому форумі

Генеральна прокуратура України відмовляється боротися із внутрішньої корупцією, що підриває реформи, які проводяться українською владою. Про це заявив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, виступаючи в Одесі на фінансовому форумі, повідомили у прес-службі американського диппредставництва.

"Є одна кричуща проблема, яка загрожує всій гарній роботі, що проводиться регіональними лідерами в Одесі, Харкові, Львові та в інших місцях для поліпшення бізнес-клімату. Ця проблема загрожує всьому, що Верховна Рада, Кабінет міністрів, Національна рада реформ та інші роблять, щоб підштовхнути політичні та економічні реформи. Ця перешкода - відмова Генпрокуратури успішно боротися із внутрішньої корупцією. Замість того щоб підтримувати реформи в Україні і працювати на викорінення корупції, корумповані чиновники в ГПУ роблять гірше, відкрито і агресивно підриваючи реформи", - зазначив Пайєтт.

За словами дипломата, корупціонери-прокурори регулярно перешкоджають зусиллям щодо розслідування і кримінального переслідування корумпованих чиновників у Генпрокуратурі. "Вони залякують і перешкоджають зусиллям тих, хто працює чесно в рамках ініціатив з реформування ГПУ", - додав Пайєтт.

При цьому американський посол високо оцінив роботу новоствореного управління в ГПУ, очолюваного Давидом Сакварелідзе і Віталієм Каськом. "Їх розслідування корупції у ГПУ направили чіткий сигнал про те, що ті, хто зловживає своїми службовими повноваженнями як обвинувачі, будуть переслідуватися в судовому порядку", - додав Пайєтт.

За його словами, нещодавні розслідування показали, що Генпрокуратура не тільки не підтримує розслідування корупції, а скоріше підриває діяльність прокурорів, які працюють по корупційних справах.

"Наприклад, у справі екс-міністра екології Миколи Злочевського влада Великої Британії вилучила 23 млн дол. незаконних активів, що належать українському народові, і попросила чиновників ГПУ надіслати документи для підтримання вилучень. Замість цього вони направили лист адвокатів Злочевського, у якому йшлося, що жодної справи проти нього немає. У результаті британський суд зняв арешт з активів, і незабаром гроші перевели на Кіпр", - зазначив Пайєтт.

На думку посла США в Україні, неправомірні дії посадових осіб Генпрокуратури, які писали ці листи, мають бути розслідувані, а винних, щонайменше, потрібно негайно звільнити. Ми підтримуємо роботу нової комісії по боротьбі з корупцією, і набір нових прокурорів... Ми готові стати партнером реформаторів у ГПУ у боротьбі з корупцією", - наголосив Пайєтт.

Як повідомлялося, 22 вересня генпрокурор Віктор Шокін підписав наказ про створення у структурі ГПУ Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (на правах самостійного структурного підрозділу) у складі управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся