У ПАРЄ закликали США відмовитися від повернення смертної кари

У ПАРЄ закликали США відмовитися від повернення смертної кари
Ілюстративне фото (assembly.coe.int)

Корлецян закликав федеральна влада США повністю відмовитися від такого виду покарання

Генеральний доповідач Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з питання скасування смертної кари Тітус Корлецян заявив, що розчарований рішенням федеральних властей Сполучених Штатів Америки відновити приведення у виконання смертних вироків. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресс-службу ПАРЄ.

"Я глибоко розчарований тим, що федеральний уряд США прийняло рішення відновити смертну кару після фактичного 16-річного мораторію", - заявив Корлецян.

За його словами, "смертна кара завжди є жорстоким та нелюдським покаранням, яким би не був злочин, і вона більше не повинна застосовуватися в демократичних державах, які дотримуються права людини".

Також Корлецян закликав федеральна влада США повністю відмовитися від такого виду покарання.

"Я закликаю федеральні влади Сполучених Штатів, які є державою-спостерігачем в Раді Європи, розглянути на політичному рівні можливість повної відмови від цього покарання у відповідності з нашими спільними цінностями, викладеними у Загальній декларації прав людини та в міжнародних договорах", - зазначив представник ПАРЄ.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що влада Сполучених Штатів Америки відновили на федеральному рівні вищу міру покарання для ув'язнених - смертну кару. Генеральний прокурор США Вільям Бар наказав Федеральному бюро в'язниць скласти графік кари для п'яти ув'язнених-смертників.

Пізніше Європейський союз рішуче засудив рішення Сполучених Штатів про відновлення смертної кари на федеральному рівні. За словами офіційного представника ЄС із зовнішньої політики Майї Косьянчич, рішення припинити мораторій на смертну кару, який тривав 16 років, суперечить зростаючу тенденцію до скасування смертної кари як у Сполучених Штатах, так і в світі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся