ua ru

ПАРЄ закликала Київ розробити стратегію для внутрішньо переміщених осіб

ПАРЄ закликала Київ розробити стратегію для внутрішньо переміщених осіб Фото: ПАРЄ (assembly.coe.int)

У ПАРЄ вважають, що розробка стратегії повинна бути пріоритетною в політиці

У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) вважають, що розробка владою України стратегії для внутрішньо переміщених осіб повинна бути пріоритетною в політиці. Про це говориться в резолюції "Гуманітарні наслідки війни в Україні".

Зазначимо, що резолюція була підготовлена євродепутатом Егидіусом Варейкісом (Литва, група Європейської народної партії) в рамках зимової сесії ПАРЄ. За резолюцію проголосували 56 депутатів, "проти" не проголосував ніхто, "утримались" - 10 із 66 депутатів.

"Прийняття всеохоплюючої стратегії для внутрішньо переміщених осіб, забезпечення їх політичних і соціальних прав та їх інтеграція повинна бути одним із пріоритетів української політики", - йдеться у висновках, якими супроводжується резолюція.

Також в резолюції зазначені пропозиції з декількома програмами, які спрямовані на захист прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали під час війни на Донбасі.

ПАРЄ закликала Україну прийняти державну програму допомоги сім'ям осіб, зниклих без вісті і затриманих під час війни в Україні, і родинам тих, хто утримується і знаходиться у в'язниці в аннексированном Криму і на території Росії в контексті війни.

Також асамблея закликала розробити, прийняти і фінансувати державну програму психологічної допомоги військовим і цивільним, які страждають від посттравматичного стресу.

ПАРЄ також закликала міжнародне співтовариство провести міжнародну гуманітарну конференцію по Україні з метою залучення фінансування плану гуманітарної допомоги та розробки стратегії координації гуманітарної допомоги.

Нагадаємо, вчора, 23 січня, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про гуманітарні наслідки війни в Україні, зокрема про ситуацію в окремих районах Донецької і Луганської областей.