Парламент не уповноважений змінювати строк повноважень складу місцевих рад і переносити дату виборів до них, - В.Шаповал.

Верховна Рада України не уповноважена змінювати строк повноважень складу місцевих рад і переносити дату виборів до них. Про це заявив в ефірі "5 каналу" голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) України Володимир Шаповал.

За його словами, перенесення місцевих виборів на невизначений термін є порушенням принципу народного суверенітету.

"Це порушення ідеї, згідно з якою влада належить народу, який делегує її своїм представникам або здійснює безпосередньо", - заявив В.Шаповал. Він назвав "проблемним з огляду на вимоги Конституції" це рішення ВР.

"Верховна Рада не уповноважена переносити вибори. Тобто тим самим змінювати строк повноважень попередньо обраного складу місцевої ради, або місцевих рад", - сказав В.Шаповал.

Нагадаємо, 16 лютого 2010 р. Верховна Рада України скасувала свою постанову про проведення виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних і міських голів 30 травня ц.р. Водночас парламент досі не призначив нову дату місцевих виборів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся