Парламент може ввести кримінальну відповідальність за домашнє насильство

НовиниСуспільство    14.07.2016 - 14:51
Фото: ВР може ввести кримінальну відповідальність за домашнє насильство
Фото: ВР може ввести кримінальну відповідальність за домашнє насильство

Також можуть ввести кримінальну відповідальність за примус до шлюбу

Верховній Раді України пропонують ввести кримінальну відповідальність за примушування до вступу в шлюб і домашнє насильство. Відповідний законопроект №4952, був внесений в парламенту 12 липня 2016 року.

Зокрема, пропонується передбачити, що домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства по відношенню до теперішнього або колишнього чоловіка/дружини, яке призводить до фізичних страждань або втрати працездатності, карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

При цьому пропонується також ввести кримінальну відповідальність за примус до шлюбу. Так, проектом закону передбачається, що примус до вступу в шлюб або заманювання з цією метою особи на територію іншої держави передбачає арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі до 3 років або позбавлення волі на той самий строк.

Підкреслимо, що особам, які вчинили домашнє насильство, суд зможе заборонити перебування в місці спільного проживання з потерпілою особою або заборонити наближатися на певну відстань до місця проживання потерпілої особи, а також заборонити телефонні розмови і контактувати через третіх осіб.


Крім того, пропонується передбачити, що примус особи без її згоди до вчинення актів сексуального характеру з особою, від якого потерпіла особа матеріально або службово залежно, передбачає штраф до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тисяч гривень) або обмеження волі до 2 років . Також, згідно із законопроектом, вчинення кримінального правопорушення на грунті сексуальної орієнтації або статевої приналежності або по відношенню до подружжя є обтяжуючою покарання обставиною.

Відзначимо, що серед авторів законодавчої ініціативи 2 заступника голови голови парламенту - Ірина Геращенко та Оксана Сироїд, а також голови фракцій - Максим Бурбак ("Народний фронт"), Ігор Гринів ("Блок Петра Порошенка"), Олег Ляшко (Радикальна партія) і Юрій Бойко ( "Опозиційний блок").

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що після популярного флешмобу під хештегом "Я не боюся сказати" депутати Верховної Ради вирішили відреагувати і зареєструвати законопроект про запобігання насильства щодо жінок та домашнього насильства.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Рада відправила на доопрацювання законопроект про затвердження НКРЕКП тарифів на тепло Рада посилила соціальний захист учасників АТО і членів їх сімей
On Top