ua ru

Парламент Тунісу затвердив Монсефа Марзукі на посаду президента перехідного уряду

У Тунісі на пост президента перехідного уряду країни затверджено колишнього дисидента Монсефа Марзукі, передає Reuters. Його кандидатуру на цю посаду затвердили члени Установчої асамблеї - перехідного парламенту країни. За кандидатуру Марзукі проголосували 153 з 202 членів зборів.
У своїй промові Марзукі пообіцяв народу Тунісу "щосили працювати на благо країни". Я хочу гідно представляти свою країну, народ і революцію. Хай живе Туніс!"- проголосив він.
Очікується, що секулярист Марзукі буде служити противагою помірно-ісламістській партії "Ен-Нахда", що займає керівні позиції в новому уряді.
Монсеф Марзукі - відомий політичний діяч, шанований на території країни. Він відомий у Тунісі як дисидент, критикував авторитарний уряд Зін аль-Абідіна бен Алі. За свої погляди і висловлювання Марзукі потрапив у в'язницю, а потім був висланий з країни.
Нагадаємо, саме Туніс дав старт "арабській весні". Екс-президентові бен Алі довелося тікати з країни після того, як самоспалення протестувальника викликало масове невдоволення чинним режимом.