Парламент Судану назвав Південний Судан ворожою державою

Парламент Судану в понеділок, 16 квітня, прийняв офіційну заяву, в якій сусідній Південний Судан названий ворожою державою. Про це повідомляє Agence France-Presse.

"Уряд Південного Судану є ворогом, і всі державні органи Судану повинні ставитися до нього відповідним чином", - говориться в заяві суданського парламенту.

Після одноголосного схвалення документа спікер Ахмед Ібрагім ель-Таїр закликав до повалення руху "Народна армія звільнення Судану", що править в Південному Судані. Він, зокрема, заявив, що Судан направить на повалення південносуданського уряду всі сили і ресурси.

Нагадаємо, в березні 2012 р. між Джубою і Хартумом почалося збройне протистояння - найбільш масштабне з часів громадянської війни 1983-2005 рр., за підсумками якої Південний Судан став самостійною державою. Незабаром після оголошення і визнання незалежності нової республіки між сусідами розгорілося кілька економічних і територіальних конфліктів, переважно пов'язаних з розділом нафтовидобувної галузі колишньої єдиної держави.

Після поділу основна частина родовищ опинилася на території Південного Судану, проте інфраструктура для експорту нафти залишилася на півночі. За серією криз, викликаних суперечками про величину транзитних мит, пішли прикордонні інциденти.

10 квітня ц.р. війська Південного Судану зайняли прикордонну область Хегліг, де розташоване одне з небагатьох родовищ, що залишилися в руках північного уряду. За оцінками експертів, більше половини всієї нафти, що видобувається в Судані, перебуває в Хеглігу. Джуба, однак, оскаржує у Хартума приналежність Хегліга до Судану.

Судан відповів на введення військ в Хегліг серією авіаударів. Представники південносуданського керівництва заявляють, що в результаті загинули мирні жителі.

Раніше Президент Судану Омар Хасан Башир заявив, що відносини з Південним Суданом вельми напружені і швидше ближчі до війни, ніж до мирного співіснування. Він зазначив, що існуюча ситуація може призвести до війни.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся