Парламент ухвалив закон про рівні права чоловіків і жінок в армії

Парламент ухвалив закон про рівні права чоловіків і жінок в армії
Фото: Верховна рада України (РБК-Украина)

За проект закону проголосували 247 парламентарів

Верховна рада України підтримала у другому читанні законопроект № 6109 щодо створення рівних умов та можливостей для служби жінок і чоловіків у Збройних силах України, передає кореспондент РБК-Україна.

За проект закону проголосували 247 парламентарів.

Законом визначається, що жінки проходять військову службу на рівних засадах із чоловіками (за винятком випадків, передбачених законом), що включає прийняття на військову службу за контрактом, призначення на посади, отримання військових звань, виконання завдань військової служби, направлення у відрядження, притягнення до відповідальності за порушення військової дисципліни, проходження військової служби у військовому резерві, виконання військового обов’язку в запасі тощо.

Зазначимо, раніше Юридична служба Збройних сил на своїй сторінці у Facebook надала роз'яснення щодо законопроекту. Зазначалося, що документ покликаний врегулювати три основні проблеми ґендерної нерівності при проходженні військової служби.

Перша - скасування обмежень щодо проходження служби військовослужбовцями-жінками у запасі. До цього військові-жінки незалежно від спеціальності зараховувалися до запасу другої категорії, а отже і граничний вік перебування в запасі становить 50 років, а для чоловіків - 60-65 залежно від військового звання.

Друга - зрівняння вікового цензу для жінок і чоловіків при прийнятті на військову службу. До прийняття закону контракт про проходження військової служби могли укладати жінки віком до 40 років, а чоловіки - віком до 45-60 залежно від військового звання.

Третя - уніфікація принципів призначення до складу добового наряду, направлення у відрядження та проходження військових зборів військовослужбовцями-жінками і чоловіками.

 

Щодо удосконалення законодавства у сфері проходження військової служби в Збройних Сил України Функціонування держави і...

Опубліковано Юридична служба Збройних Сил України/Legal Service of the AF of Ukraine Вівторок, 5 грудня 2017 р.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що у перший пленарний тиждень Верховна рада розгляне законопроекти блоку національної безпеки та закон про бізнес-омбудсмена. 

Зазначимо, дев'ята сесія Верховної ради України стартувала у вівторок, 4 вересня 2018 року. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся