ru ua

Парламент схвалив закон про житлово-комунальні послуги

Парламент схвалив закон про житлово-комунальні послуги Фото: Верховна Рада України (twitter.com/TheBankova)

За таке рішення проголосували 262 депутати ВР

Верховна Рада України підтримала у повторному другому читанні проект закону №1581-д "Про житлово-комунальні послуги". За таке рішення проголосували 262 депутати ВР, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, законопроектом встановлюється порядок укладення споживачами договорів на отримання всього комплексу житлово-комунальних послуг - на послугу управління, водопостачання, поводження з відходами, газ, електрика.

У законі передбачається, що споживачам у багатоквартирних будинках теплова енергія постачається згідно з договором про надання комунальної послуги з постачання теплової енергії. Так, встановлюється, що тарифи на теплову енергію, що виробляється та поставляється з допомогою систем автономного опалення, формуються і встановлюються окремо для кожного багатоквартирного будинку, обладнаного системою автономного опалення, з урахуванням собівартості виробництва та постачання теплової енергії у таких системах, а також рентабельності суб'єкта господарювання, що провадить таку діяльність.

Крім цього, виводиться в окрему послугу поводження з відходами, запроваджується перевірка якості житлово-комунальних послуг. Встановлюється, що власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок повинні будуть укладати договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснювати оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечувати роздільне збирання побутових відходів.

Зазначимо, що вчора ряд правок були поставлені на підтвердженя і зал їх не підтримав. У зв'язку з цим законопроект був розбалансований. На сьогоднішньому засіданні голова профільного комітету Олена Бабак закликала нардепів проголосувати документ з умовою схвалення раніше не підтверджених структурних правок до законопроекту.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховна Рада України сьогодні, 9 листопада, розгляне питання економічної та аграрної політики.