Парламент Криму виступає за надання йому права законодавчої ініціативи у Верховній Раді

Верховна рада Автономної Республіки Крим повинна розробити пропозиції щодо внесення змін до Конституції України щодо наділення парламенту автономії правом законодавчої ініціативи у Верховній Раді України. Про це заявив глава кримського парламенту Володимир Константинов у привітанні кримчан із 22-ою річницею створення АРК, опублікованому на веб-сайті Верховної ради Криму.

"Виходячи з досвіду кримського регіоналізму, я також запропонував наше колективне бачення змін десятого розділу Конституції України, який стосується автономії, і одинадцятого розділу, який порушує питання місцевого самоврядування. Сьогодні потрібно захистити місцеве самоврядування від тиску бюрократії, олігархії, покласти край комерціалізації охорони здоров'я та освіти", - сказав він.

Спікер Верховної ради АРК зазначив, що, зважаючи на статус Автономної Республіки Крим, члени Конституційної асамблеї запропонували кримському парламенту підготувати конкретні пропозиції щодо модернізації Конституції України в частині, що стосується повноважень АРК.

"Ми повинні виробити пропозиції щодо внесення змін до Конституції України, які стосуються, насамперед, наділення Верховної ради автономії правом законодавчої ініціативи в парламенті країни; надання права власності на майно, що належить Криму; врегулювання правових засад делегування автономії окремих державних повноважень, що дасть змогу скоротити видатки й спростити бюрократичні процедури, усунути дублювання діяльності відомств і загалом підвищити ефективність державного управління", - заявив він.

Читайте також: Питання скасування автономії Криму потрібно винести на всеукраїнський референдум, - Тягнибок

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся