Парламент дав чітке визначення поняттю "торгівля людьми"

Парламент дав чітке визначення поняттю "торгівля людьми"
Фото: Верховна рада (РБК-Україна)

За прийняття документа в другому читанні проголосували 240 нардепів

Верховна рада України (ВР) підтримала в другому читанні законопроект №6243 "Про внесення змін до статті 149 Кримінального кодексу України (щодо приведення у відповідність з міжнародними стандартами)", передає кореспондент РБК-Україна.

Документ з другого разу підтримали 240 депутатів ВР (спочатку 219).

Проектом, зокрема, дано визначення поняттю торгівля людьми з урахуванням положень протоколу до неї про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, і покарання за неї.

Законом визначається, що торгівля людьми - це вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану особи, примусу, або шляхом підкупу третьої особи для отримання згоди на експлуатацію людини.

Встановлюється, що відповідальність за вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини за цією статтею настає незалежно від наявності згоди цієї людини на експлуатацію, якщо до неї був застосований будь-який із заходів впливу.

Документом передбачається встановити, що кваліфікуючими ознаками складу цього злочину, крім уже наявних, є його вчинення:

  • у поєднанні з викраденням жертви;
  • батьками, усиновителями, опікунами чи піклувальниками щодо неповнолітнього;
  • злочинною організацією.

Нагадаємо, нардепи схвалили даний проект закону в першому читанні в листопаді 2017 року.

Як повідомляло РБК-Україна на початку листопада минулого року, Рада підтримала в першому читанні проект закону про зміни до законодавства щодо посилення протидії торгівлі людьми.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся