ru ua

Папа Римський Франциск розгляне питання про закриття банку Ватикану

Папа Римський Франциск розгляне питання про закриття банку Ватикану, який опинився останнім часом у центрі гучних фінансових скандалів, повідомив голова Папської Ради з масових комунікацій архієпископ Клаудіо Маріа Челлі.

Архієпископ, якому пророкують посаду державного секретаря Ватикану, повідомив, що основою для такого рішення може послужити офіційне звернення двох кардиналів під час загальної конгрегації, яка передувала конклаву.

Він також зазначив, що Папа буде приймати своє рішення у відповідності до принципів прозорості та "прихильності міжнародному законодавству та нормам у цій сфері", у тому числі й таких, що стосуються відмивання грошей.

Банк Ватикану, який офіційно зветься Інститут релігійних справ (IOR), вже неодноразово опинявся в центрі гучних фінансових скандалів. Його колишній керівник Етторе Готті Тедескі підозрювався у відмиванні грошей і у травні минулого року був відправлений у відставку. У лютому главою банку став Ернст фон Фрейберг.

Наприкінці 2010 р. у Ватикані було створено Управління фінансової інформації, покликане боротися з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.

Нагадаємо, 19 березня у Ватикані відбулася урочиста меса з інтронізації Папи Франциска, що ознаменувало офіційне сходження Папи Франциска на Святий престол.

Читайте також: Папа Римський Франциск зустрівся з екс-понтифіком Бенедиктом XVI (відео)