ua en ru

ПАТ "Житомиргаз" провело тестування платформи добового балансування "Укртрансгазу"

ПАТ "Житомиргаз" провело тестування платформи добового балансування "Укртрансгазу" Фото: газовий вентиль (kmu.gov.ua)

Спеціалісти ПАТ "Житомиргаз" звертають увагу, що зараз частина інформації недоступна для перегляду диспетчерами операторів ГРМ

Впродовж останніх тижнів диспетчери ПАТ "Житомиргаз" проводили тестування інформаційної платформи, придбаної ПрАТ "Укртрансгаз". Вони направили оператору ГТС пропозиції, які дозволять налаштувати повноцінний обмін даними між оператором ГТС і оператором ГРМ. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Фахівці ПАТ "Житомиргаз" провели тестування інформаційної платформи добового балансування, представленої ПрАТ "Укртрансгаз". Представники оператора ГРМ направили оператору ГТС пропозиції щодо розширення доступів на TSO-IP Platform.

Спеціалісти ПАТ "Житомиргаз" звертають увагу, що зараз частина інформації недоступна для перегляду диспетчерами операторів ГРМ. Не в повному обсязі відображаються перетоки газу між компаніями, перелік точок передачі. Обмежені доступи диспетчерів звужують оперативну картину споживання газу і не дозволяють провести повноцінне тестування та підготовку до добового балансування.

"Зараз формування добового балансу ускладнене тим, що лічильники підприємств не облаштовані засобами дистанційної передачі даних в повному обсязі, - говорить технічний директор ПАТ "Житомиргаз" Сергій Колесник. - Добове балансування газу дасть всім учасникам ринку бачення необхідних заявлених і реалізованих обсягів газу та буде дисциплінувати їх дотримуватись всіх режимів газопостачання".

В ПАТ "Житомиргаз" вважають, що вирішення цих та низки технічних питань дасть можливість встановити повноцінний обмін інформацією між оператором ГТС і оператором ГРМ. Це зробить можливим запуск повноцінного функціонування платформи з 1 серпня 2018 року. Окрім ПАТ "Житомиргаз", ще 15 операторів ГРМ провели тестування інформаційної платформи ПрАТ "Укртарнсгаз".

Впровадження добового балансування ринку передбачене Кодексом газорозподільних систем і заплановане на 1 серпня 2018 року. Завдяки щоденному балансуванню споживачі зможуть закривати свій баланс кожного дня, а не очікувати завершення місяця, як це відбувається зараз. Це спростить обмін інформацією учасників ринку і забезпечить точний облік заявленого і реально відібраного газу.