ru ua

ПАТ "Сумигаз" встановило майже 130 загальнобудинкових лічильників

ПАТ "Сумигаз" встановило майже 130 загальнобудинкових лічильників "Сумигаз" встановив майже 130 загальнобудинкових лічильників

Встановлення саме загальнобудинкових лічильників дозволить забезпечити на Сумщині приладовий облік газу в термін та в рамках тарифу. Про це йдеться у повідомленні прес-служби "Сумигазу".

"Нацкомісія, яка регулює сферу енергетики та компослуг, в інвестиційній програмі товариства затвердила відповідні кошти на оснащення загальнобудинковими приладами обліку природного газу багатоквартирні будинки. Заплановано - 870, уже встановили 136 будинкових лічильники", - зазначив директор технічний ПАТ "Сумигаз" Микола Мурчич.

На сьогодні 10% клієнтів компанії, у багатоквартирних будинках, в яких передбачено встановлення загальнобудинкового лічильника газу, відмовилися від безкоштовного встановлення зазначених приладів обліку. Для таких споживачів відповідно до Кодексу газорозподільних систем держава передбачила застосування граничних об’ємів споживання газу.

"Це означає, що місячний платіж за блакитне паливо у тих, хто проігнорував потребу обліку енергоресурсу, зросте приблизно удвічі. А саме, при використанні лише газової плити в місяць на людину буде нараховуватися сума за 9,8 м куб. замість 4,4 м куб., при використанні газової плити та і відсутності централізованого гарячого водопостачання - 18,3 м куб. замість 7,1 м куб", - заявили у прес-службі.