ua en ru

Палестина планує почати переговори з Ізраїлем після отримання статусу спостерігача в ООН, - Аббас

Палестинська національна адміністрація планує почати переговори з Ізраїлем після рішення питання про членство в ООН, передає Reuters. Голова автономії Махмуд Аббас на засіданні міністрів закордонних справ Ліги арабських держав у Каїрі повторив, що подасть заявку про надання Палестині статусу держави-спостерігача. Він висловив упевненість, що більшість буде на його стороні, після чого він ініціює переговори з Ізраїлем.

За словами Аббаса, розгляд заявки намічений на 29 листопада, а переговори він планує розпочати вже 30 листопада, тобто відразу після того, як питання буде прийнято.

Днем раніше, виступаючи у зв'язку з восьмої річниці смерті колишнього палестинського лідера Ясіра Арафата, Аббас назвав отримання статусу держави-спостерігача кроком до визнання незалежності Палестинської держави. За словами Аббаса, палестинці підуть на цей крок, незважаючи на тиск з-за кордону.

Нагадаємо, Ізраїль і США виступають проти надання Палестині статусу спостерігача, заявляючи, що палестинська держава може бути визнана міжнародним співтовариством тільки за підсумками переговорів між палестинцями та Ізраїлем.