На падіння курсу гривні вплинули націоналізація ПриватБанку і витрати держбюджету, - експерти

НовиниФінанси    13.01.2017 - 14:07
Фото: експерти проаналізували обвал гривні
Фото: експерти проаналізували обвал гривні

Експерти назвали причини обвалу національної валюти

Стрімкий стрибок курсу долара, який відбувся сьогодні на міжбанківському ринку і в обмінних пунктах, є наслідком сезонного зниження рівня експорту українських товарів лише частково. Про це РБК-Україна повідомив ряд експертів.

Витрати держбюджету обвалили гривню

Так, на думку директора інвестиційної компанії Dragon Capital Томаша Фіала, падіння курсу гривні також було викликано значно підвищеними видатками державного бюджету у грудні, оскільки наприкінці року традиційно розподіл коштів на всі програми і потреби, які були недофінансовані протягом попередніх 11 місяців.

"Видатки державного бюджету у грудні приблизно вдвічі вище, ніж у середньому в попередні 11 місяців...Також у грудні і частково у січні на відшкодування ПДВ було направлено понад 15 млрд гривень, плюс велика гривнева ліквідність вийшла на ринки, як і в минулому році", - заявив Фіала.

Він зазначив, що закріплення курсу гривні можна очікувати наприкінці лютого. Цьому будуть сприяти високі ціни на сировину, яку експортує Україна, а також ймовірне виділення чергового траншу від МВФ.

"Швидше за все, у січні-лютому курс гривні буде залишатися на тому ж рівні, на який він вийшов сьогодні", - сказав Фіала.

А може все-таки "Приват винен"?

У свою чергу, редактор видання "Гроші.ua" Павло Харламов вважає, що стрімкий стрибок курсу валют був викликаний також частково і ефектом від націоналізації "ПриватБанку".

"Всі знають про цю "дірку" в більш ніж 140 млрд гривень і всі розуміють, що її будуть "зашивати" за рахунок коштів держбюджету. Звичайно, це буде "тиснути" на гривню. Можливо, психологічно це вже має певний вплив", - сказав Харламов.

За словами експерта, до дефіциту на ринку валют могли призвести і розрахунки за зовнішніми контрактами, які традиційно проходять наприкінці року. Ймовірно, частина з них була перенесена на січень, тому компанії досі подають заявки на купівлю досить великих обсягів валюти.

"Він (курс валют - ред.) у будь-якому випадку буде "плавати" протягом року ... Можливо, після січня-лютого відбудеться падіння десь до 27 (гривень за долар - ред.), Але значно міцніше гривня навряд чи стане", - додав Харламов.

Нагадаємо, раніше Національний банк України пояснив падіння курсу гривні сезонним зниженням експорту.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
НБУ на 13 січня послабив курс гривні до долара до 27,25 Експерти Давосу назвали головні ризики для людства в 2017
On Top