ru ua

П.Лазаренка буде звільнено з в'язниці США 17 серпня 2011 р., - Бюро в'язниць США.

Екс-прем'єр-міністра України Павло Лазаренко буде звільнено з в'язниці США 17 серпня 2011 року. Про це сказано в інформації Бюро в'язниць США, передає "5 канал".

П.Лазаренко знаходиться у Федеральній виправній установі в Північній Каліфорнії, в місті Дублін. Це в'язниця спрощеного рівня безпеки, в якому перебувають жінки-злочинниці і ті, хто вчинив адміністративні порушення.

Нагадаємо, наприкінці листопада 2009 р. суддя Федерального суду США Чарльз Брейєр скоротив термін тюремного ув'язнення П.Лазаренко, що відбуває покарання в американській в'язниці. Таким чином, він проведе за гратами на 11 місяців менше.

У серпні 2006 р. П.Лазаренка було засуджено до 9 років позбавлення волі і сплати 10 млн дол. штрафу. Його було визнано винним у відмиванні грошей, шахрайстві і здирництві.

Нагадаємо, що в лютому 1999 р. Генпрокуратура України порушила проти П.Лазаренка кримінальну справу за скоєння злочинів, передбачених низкою статей Кримінального кодексу - розкрадання державного або колективного майна в особливо великих розмірах, приховування валютної виручки, зловживання владою або посадовим становищем. У зв'язку з неможливістю встановлення місцеперебування П.Лазаренка було оголошено в розшук. У березні 1999 р. його було затримано на території США.

У 2004 р. екс-прем'єра було визнано американським судом винним у відмиванні грошей через низку каліфорнійських банків. За даними звинувачення, П.Лазаренко, зловживаючи своїм службовим становищем, "відмив" десятки мільйонів доларів. Згодом частина звинувачення з екс-прем'єра України було знято за недостатністю доказової бази.