ua en ru

Відпускні ціни на борошно за тиждень виросли на 100 грн/т

Відпускні ціни на борошно за тиждень виросли на 100 грн/т Фото: борошно підскочило в ціні (Krashiy.com)

Вартість борошна вищого сорту становила 4,9-5,7 тисячі гривень за тонну

Відпускні ціни на борошно не витримали тиску від зростання цін на сировину і за тиждень також показали зростання. Про це 7 грудня повідомили у прес-службі держпідприємства "Держзовнішінформ".

Як зазначається, вартість борошна вищого сорту на умовах поставки EXW-завод (відповідно до "Інкотермс-2000/2010") склала 4900-5700 гривень/т, збільшившись за період з 25 листопада по 2 грудня на 100 гривень за тонну.

Вітчизняні фермери продовжували підвищувати відпускні ціни на зернові культури і, за прогнозами більшості експертів, така тенденція буде зберігатися у короткостроковій перспективі за умови збереження тенденцій на валютному ринку.

Борошномели повідомляють, що більшість угод здійснювалося за цінами, наближеними до верхнього рівня зазначеного діапазону.

"В даний час переробники змушені купувати зерно за цінами пропозиції у зв'язку з необхідністю поповнення запасів сировини. У свою чергу фермери і раніше стримують продаж і сподіваються, що вартість пшениці 2-3-го класів після Нового року буде ще дорожче", - зазначила експерт "Держзовнішінформу" Ольга Якубіна.

Як повідомлялося, в Києві з 1 грудня 2015 року піднято відпускні ціни на основні сорти хліба ПАТ "Київхліб".

Раніше оптові ціни на соняшникову олію зросли за місяць на 5% - до 20,7 тис. гривень/т.

Нагадаємо, наприкінці вересня Кабмін скоротив перелік продуктів цінового регулювання, згідно з яким у сезоні 2015-2016 років ціни на борошно будуть регулюватися з початку листопада по кінець червня, а не весь рік.

За даними МінАП, Україна збільшила експорт виробів із зерна і борошна до ЄС.