ua en ru

Засуджені за вибух храму в Запоріжжі звинуватили міліцію у тиску

У Запоріжжі вчора, 28 серпня 2013 р., почався розгляд апеляції у справі про вибух у Свято-Покровському храмі влітку 2010 р. Засуджені домагаються перегляду вироку, згідно з яким двоє з них отримали по 15 років в'язниці, а ще один - 14 років колонії. Про це пише "Комерсант-Україна".

Запорізький апеляційний суд вчора почав розгляд апеляції на вирок Харитонову, Сергію Дьоміну і Євгену Федорченку, визнаних винними в організації вибуху у Свято-Покровському храмі 28 липня 200 р. в День Хрещення Русі.

В ході допиту Харитонов звинуватив співробітників ГУ МВС України в Запорізькій області в жорсткому психологічному тиску. За його словами, велика частина його показань була написана під диктовку працівників правоохоронних органів.

Крім того, він звернув увагу на те, що в матеріалах справи є сім явок з повинною: "Зрозумійте, ну не міг же я так просто змінювати свої свідчення. Один раз мені сказали - пиши, я написав. Потім якась нестиковка відбувається - я знову переписую. І так постійно було", - заявив він.

Після допиту суддя закрив засідання і призначив наступне на 1 жовтня 2013 р.

Нагадаємо, в результаті вибуху в храмі загинула 80-річна черниця, а ще десять осіб отримали численні поранення. За версією слідства, теракт був організований засудженими з-за образи на настоятеля храму, який неодноразово відсторонював від роботи Харитонова, який служив алтарником, за звинуваченням у крадіжці і порушенні церковних правил. Харитонов виступив організатором злочину, його зведений брат Дьомін сконструював вибуховий пристрій, а Федорченко, що працював у храмі паламарем, встановив його під лавкою перед вечірньою службою. 2 квітня цього року Жовтневий районний суд Запоріжжя засудив Харитонова та Федорченка до покарання у вигляді 15 років позбавлення волі, а Сергія Дьоміна - до 14 років колонії.