Засновник "Вікіпедії" планує запустити сервіс з боротьби з фейковими новинами

Вівторок 25 квітня 2017 13:41
Засновник "Вікіпедії" планує запустити сервіс з боротьби з фейковими новинами
Фото: Джиммі Вейлз

Wikitribune буде працювати як гібрид між традиційним новинним ресурсом і "Вікіпедією"

Джиммі Вейлз, засновник "Вікіпедії", анонсував створення сервісу Wikitribune, метою якого є боротьба з фейковими новинами, передає Business Insider.

За словами Вейлза, Wikitribune буде працювати як свого роду гібрид між традиційним новинним ресурсом і "Вікіпедією", а саме онлайн енциклопедією, яку кожен може редагувати.

За словами Вейлза, у рамках нового проекту професійні журналісти будуть працювати разом з добровольцями зі спільнот, щоб писати і редагувати тексти, "працюючи пліч-о-пліч і на рівних".

Також Вейлз вказав, що Wikitribune зосередиться на "вірусних" новинних матеріалах.

"Ви не можете перемогти їх у своїй грі, вам потрібно зробити щось інше і цікаве", - заявив засновник "Вікіпедії".

На даний момент організація проводить 30-денну кампанію зі збору коштів для того, щоб найняти журналістів. Спочатку Wikitribune хоче найняти 10 журналістів, потім їхній штат буде розширено.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підтримав пропозиції громадськості, спрямовані на розвиток україномовного розділу Вікіпедії", і доручив органам виконавчої влади вжити в 2017 році заходи щодо їхньої реалізації.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся