Опубліковано концепцію законопроекту про деокупацію Донбасу

Фото: АТО на Донбасі (flickr.com/osce)
Фото: АТО на Донбасі (flickr.com/osce)

Концепція в нинішньому варіанті не називає, хто окупував частину Донбасу

В Україні опублікували концепцію законопроекту про деокупацію Донбасу. Документ оприлюднило видання "Громадське", яке отримало проект концепції від своїх джерел.

У той же час повідомляється, що презентована версія документа не є остаточною і в неї можуть внести зміни. Зокрема, у преамбулі документа зазначається, що на даний момент антитерористична операція не відповідає завданням щодо деокупації окремих районів Донецької та Луганської областей. Також підкреслюється важлива складова майбутнього законопроекту, яка надасть президенту право використовувати Збройні сили, інші військові формування на Донбасі.

В документі представлено шість пунктів. Один з них передбачає, що президент зможе прийняти рішення про введення військового стану і про застосування ЗСУ та інших формувань для відновлення територіальної цілісності України. Інший полягає в створенні оперативного штабу для керівництва заходами щодо забезпечення національної безпеки на Донбасі.

Ще одним пунктом на окремі райони Донецької та Луганської областей, де органи державні органи тимчасово не здійснюють свої повноваження, поширюється правовий режим тимчасово окупованої території України. Інші пункти формулюють особливості державної політики щодо відновлення державного суверенітету над тимчасово окупованою територією Донецької і Луганської областей, цілі та принципи державної політики з відновлення суверенітету.

Відзначимо, що концепція в нинішньому варіанті не вказує, ким саме окуповано окремі райони Донецької і Луганської областей.

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що законопроект про реінтеграцію Донбасу направлять у Раду після внесення правок президента Петра Порошенка.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся