ua en ru

Опозиція зареєструвала у ВР законопроект про персональне голосування

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований законопроект № 11468, ініційований депутатом від НУ-НС Миколою Мартиненком, Іриною Геращенко та Олександром Бондарем, яким пропонує зобов'язати депутатів голосувати персонально. Текст проекту закону "Про внесення змін до закону України "Про Регламент Верховної Ради України" (щодо особистої реєстрації та голосування за допомогою електронної системи)" опублікований на офіційному сайті ВР.

Законопроектом пропонується, перед кожним пленарним засіданням проводити реєстрацію народних депутатів особисто на підставі пред'явлення посвідчення народного депутата та підтвердження своєї присутності власноручним підписом.

"Народний депутат, який не зареєструвався особисто і не підтвердив свою присутність на пленарному засіданні ВР власноручним підписом, не може бути зареєстрований за допомогою електронної системи і брати участь у голосуванні на відповідному пленарному засіданні. У залі пленарних засідань народний депутат реєструється за допомогою електронної системи таким чином , що унеможливлює здійснення реєстрації замість народного депутата іншою особою", - йдеться в тексті законопроекту.

Відповідальність за забезпечення виконання вищевказаних вимог покладається на головуючого на пленарному засіданні парламенту.

Крім того, згідно з проектом закону, відкрите голосування здійснюється кожним народним депутатом особисто за допомогою електронної системи таким чином, що унеможливлює голосування замість народного депутата іншою особою. Результати голосування фіксуються поіменно, в тому числі з можливим роздрукуванням результатів голосування кожного народного депутата. На вимогу депутатів результати голосування можуть висвітлюватися на інформаційному табло електронної системи в залі засідань по депутатських фракціях.

Відзначимо, опозиція вважає можливим свою роботу в парламенті VII скликання тільки за умови дотримання норми про персональне голосування кожного депутата.

Читайте також: ПР вважає логічним внесення змін до регламенту ВР про персональне голосування.