ua ru

Опозиційні сили взяли під контроль кордон Сирії

Сирійські опозиційні сили взяли під контроль кордон країни, передає BBC з посиланням на заступника міністра внутрішніх справ Іраку Аднана аль-Асада. За його словами, кордон з Іраком з боку Сирії контролюється повстанцями, і іракська влада вжили заходів, щоб не допустити проникнення збройних груп всередину країни. Крім того, повідомляється, що повстанська армія Сирії захопила два КПП на кордоні з Туреччиною в провінції Ідліб.

Нагадаємо, 17 липня почалися бої в центрі Дамаска.

18 липня Ірак закликав своїх громадян залишити Сирію через серйозне сплеску насильства і повернутися на батьківщину. За даними Організації Об'єднаних Націй, в даний час в Сирії проживають 87 тис. іракців. Кордон Іраку з Сирією простягається на 680 км.

Міжнародний комітет Червоного Хреста 15 липня ц.р. заявив, що розглядає події в Сирії як "внутрішній збройний конфлікт". Цей термін є юридичним визначенням громадянської війни. Новий статус сирійського конфлікту означає, що відповідальні за злочини проти мирних жителів можуть бути притягнуті до суду за порушення міжнародного гуманітарного права.