ru ua

Україна в п'ятницю підпише операційну угоду з Shell, - Азаров

Операційну угода з розвідки вуглеводнів з Shell буде підписано 13 вересня. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

Операційну угода з розвідки вуглеводнів з Shell буде підписано 13 вересня. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

"У п'ятницю в Нідерландах буде підписана з Shell операційне угоду, яка дасть старт практичній роботі цієї корпорації з розвідки і видобутку вуглеводнів в Україні", - сказав прем'єр, відкриваючи засідання уряду.

За словами міністра екології та природних ресурсів Олега Проскурякова, на початку наступного року планується буріння першої свердловини ... Все йде за графіком ", - сказав Проскуряков.

Нагадаємо, в 2012 р. відбулися три конкурси на укладення УРП. Переможцем конкурсу на розробку Олеського ділянки стала американська Chevron, Юзівського - англо-голландська Shell, Скіфського - консорціум на чолі з американською ExxonMobil (40%, оператор), Shell (35%), австрійської OMV в особі румунської "дочки" Petrom (15% ) і НАК "Надра України" (10%). Першою угоду підписала Shell. Компанії також вдалося отримати безпрецедентні податкові пільги.

Shell працює в Україні з 1992 р. і веде діяльність за напрямками розвідки вуглеводнів, поставок природного газу, маркетингу паливно-мастильних матеріалів та експлуатації мережі АЗС. В українських компаніях Shell працює близько 2000 осіб.

Крім того, за словами Проскурякова, угоду про розподіл продукції з Chevron Кабінет міністрів підпише до кінця року. Він зазначив, що впевнений, що депутати Івано-Франківської обласної ради 23 вересня проголосує та за вдосконалене угоду, а потім те ж зроблять депутати Львівської обласної ради.

"Потім буде винесено на розгляд Кабінету міністрів, Кабінет міністрів також погодить це угода, визначить, хто буде від імені уряду підписувати угоду з компанією Chevron і визначимо дату і будемо підписувати", - розповів Проскуряков. Він також, додав, що впевнений, що угода про розділ продукції буде підписана до кінця року. "Я думаю, що так. Упевнений" - додав Проскуряков.

За його словами, мінімальні інвестиції Chevron в Україні становитимуть не менше 300 млн дол: "Там мінімальні інвестиції не менше 300 млн дол, а при досягнення позитивного результату більше 3 млрд", - розповів Проскуряков.