ОПЕК скоротила прогноз зростання попиту на нафту в 2011 р. на 150 тис. бар. - до 1,21 млн бар./добу

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) скоротила прогноз зростання попиту на нафту в 2011 р. через погіршення макроекономічних умов, негативно позначаються на збільшенні споживання нафти розвиненими країнами, передає Reuters з посиланням на щомісячний огляд ОПЕК.
ОПЕК, яка видобуває більше третини світової нафти, повідомила, що попит на нафту виросте на 1,21 млн бар. на добу в 2011 р. Це на 150 тис. барелів менше, ніж у прогнозі минулого місяця.
Прогноз на 2012 р. був знижений на 20 тис. бар. на добу до 1,30 млн.
ОПЕК також повідомила, що видобуток нафти країнами, що входять в організацію, збільшилася більш ніж на 30 млн барелів на добу, незважаючи на погіршення перспектив зростання світової економіки.
"Темні хмари над світовою економікою вже впливають на напрямок ринку", - повідомляється в звіті ОПЕК.
"Можливість послідовного руйнування ринкової стабільності вимагає високої пильності і спостереження за розвитком в найближчі місяці".
Ціна нафти Brent знизилася до мінімуму 6 місяців у вівторок, виявившись нижче позначки 100 дол. за барель після зниження кредитного рейтингу США, що збільшив побоювання щодо скорочення попиту на енергоносії.
"Економічні побоювання поряд з високими цінами на нафту негативно позначилися на попиті з боку Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР)", - повідомляється в звіті ОПЕК. - "Очікується, що попит на нафту в ОЕСР продовжить скорочуватися після тимчасового збільшення в минулому році".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся