ОПЕК залишила існуючі квоти на видобуток нафти дійсними на наступні півроку

НовиниЕкономіка    28.12.2010 - 06:56

Міністри ОПЕК з арабських країн, які зустрілися в минулі вихідні в Каїрі, повідомили, що не будуть підвищувати квоту видобутку нафти, тому що світові запаси нафти ще високі, а нинішнє зростання цін пояснюється в основному незвично холодною погодою. Крім того, вони дали зрозуміти, що квоти на видобуток можуть залишитися незмінними весь 2011 р., передає Reuters.
Міністр нафтової промисловості ОАЕ Мохаммед аль-Хамлі назвав запаси нафти "вельми високими". "Вони перевищують середній п'ятирічний показник ... Ринок добре забезпечується", - запевнив він покупців.
Ціни на нафту WTI і Brent наближаються до 100 дол за бар., І як мінімум керівники нафтової галузі Кувейту, Іраку та Лівії вважають цю ціну справедливою.
Міністр нафтової промисловості Катару Абдулла аль-Атийя думає, що ОПЕК не стане підвищувати видобуток в 2011 р.
"Я не думаю, що наступна нарада ОПЕК відбудеться раніше червня, бо ціни на нафту стабільні", - сказав він.
Останній раз картель переглядав квоти на видобуток у грудні 2008 р., знизивши їх на 4,2 млн бар. на добу. На думку експертів, видобувні потужності країн, що входять в ОПЕК, дозволяють їм підвищити видобуток на 6 млн бар. на добу.
На зустрічі в Каїрі також були присутні представники арабських країн, що не входять в ОПЕК - Тунісу, Єгипту, Сирії та Бахрейну.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top