ООН розсекретила архів про Голокост

НовиниСуспільство    21.04.2017 - 15:03
Фото: розсекречений архів ООН про Голокост
Фото: розсекречений архів ООН про Голокост

Документи архіву використовувалися в ході Нюрнберзького процесу

Бібліотека Вінера у Лондоні, один з найбільших і найвідоміших у світі архівів, що займаються збором даних про Голокост, надає з п'ятниці, 21 квітня, доступ до засекреченого раніше архіву Комісії ООН з розслідування військових злочинів (UN War Crimes Commission / UNWCC). Про це повідомляє німецьке видання Deutsche Welle.

Як повідомляється, документи знаходяться в оцифрованому вигляді і містять величезний масив інформації про Голокост і розслідуванні злочинів нацистів, зібраних союзниками по антигітлерівській коаліції в період з 1943 по 1949 роки.

Документи, що зберігаються в архіві настільки унікальні, що вони використовувалися у багатьох судових процесах проти нацистів, зокрема, у найвідомішому - Нюрнберзькому.

Також в архіві зберігаються обвинувачувальні документи на Адольфа Гітлера, зібрані задовго до закінчення Другої світової війни. Деякі з них вимагають надання його суду за організацію масових репресій у Чехословаччині. Понад 300 документів детально описують накази фюрера і ступінь його відповідальності.

Нагадаємо, один з оригінальних документів легендарного німецького бізнесмена Оскара Шиндлера, який використовувався для порятунку близько 1200 євреїв під час Голокосту, виставлений на аукціон.

Стартова ціна лота складе не менше 2,4 млн доларів.

On Top