Омбудсмен затвердила стратегію діяльності уповноваженого у сфері запобігання та протидії дискримінації

Наказом уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської сьогодні, 15 листопада 2013 р., затверджено стратегію діяльності уповноваженого у сфері запобігання та протидії дискримінації в Україні на 2014-2017 рр. Про це повідомляє прес-служба уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Стратегію було розроблено на виконання п. 6 ч.1 ст. 3 закону України "Про уповноваженого Верховної Ради України з прав людини", яка однією з цілей парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини і громадянина уповноваженим з прав людини визначає "запобігання будь-яким формам дискримінації щодо реалізації людиною своїх прав і свобод", а також у зв'язку з прийняттям Верховною Радою України та набрання чинності 4 жовтня 2012 р. закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", статтею 10 якого уповноваженого з прав людини визначено державною інституцією, відповідальною за запобігання та протидію дискримінації.

В основу стратегії було покладено стандарти, встановлені основними міжнародними та регіональними правовими інструментами в сфері недискримінації, а також роз'ясненнями та практикою відповідних договірних і судових органів.

Також не зважаючи на те, що Україна не є державою-членом Європейського Союзу, євроінтеграційні прагнення держави, зокрема реалізація плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України та підготовка до підписання угоди про асоціацію з ЄС, обумовлюють необхідність врахування й положень відповідних нормативно-правових документів ЄС при здійсненні діяльності у сфері запобігання та протидії дискримінації.

Головною метою стратегії є забезпечення через діяльність уповноваженого з прав людини ефективного застосування механізмів захисту від дискримінації в Україні та сприяння повазі та дотриманню конституційних принципів рівності та недискримінації.

Стратегією передбачено досягнення таких стратегічних цілей:

1) Відповідність національної нормативно-правової бази та судової практики з питань рівності та недискримінації міжнародним та європейським стандартам.

2) Ефективність системи моніторингу дотримання правових стандартів рівності та недискримінації у діяльності державних органів та осіб приватного права.

3) Ефективність реагування на окремі або системні прояви дискримінації та забезпечення поновлення прав.

4) Ефективність системи просування принципів рівності та недискримінації шляхом інформування та підвищення рівня обізнаності з цього питання.

5) Функціонування стратегічних національних і міжнародних коаліцій для просування принципів рівності та недискримінації.

З метою визначення ступеню досягнення поставлених цілей планується здійснювати щорічний моніторинг виконання стратегії та оцінювати її ефективність. Оцінка буде проводитись раз на два роки шляхом комплексного аналізу змін та зрушень у стані дотримання, забезпечення та захисту права на рівність та недискримінацію, зокрема таких, що були наслідком реалізації уповноваженим цієї стратегії.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся