Оксфордський словник назвав слово року

НовиниСуспільство    16.11.2016 - 15:49
Фото: Oxford University Press назвав слово року
Фото: Oxford University Press назвав слово року

Словом року стала "постправда" (post-truth)

Словом року за версією Оксфордського словника стала "постправда" (post-truth). Відповідне повідомлення опубліковано в блозі словника на сайті Oxford University Press.

Поняття "постправда" описує або позначає обставини, при яких об'єктивні факти є менш значними в формуванні громадської думки, ніж звернення до емоцій і особистих переконань.

Як йдеться у повідомленні, концепція "постправди" існує протягом останнього десятиліття. Проте особливо часто це поняття почали використовувати у публікаціях після референдуму про вихід Британії з ЄС, що пройшов у червні 2016 року, і президентських виборів в США 8 листопада.

Укладачі словника зазначають, що "постправда" вперше була використана в такому значенні в есе сербсько-американського драматурга Стіва Тесича в 1992 році, в якому він писав про конфлікт у Перській затоці.

Іншими претендентами на звання слова 2016 року були такі поняття як "брекситер" (людина, що підтримує вихід Британії з ЄС) та "тей, хто прокинувся" (слово, що попереджує про несправедливість в суспільстві, застерігає, зокрема, від фашизму), а також датське слово "hygge", що означає "неймовірна милота" або "почуття достатку і благополуччя".

У минулому році словом року було емодзі "плачу від сміху".

Нагадаємо, раніше була названа десятка найбільш високооплачуваних глав держав.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Британії може знадобитися ще півроку для узгодження виходу з ЄС, - Times Трамп зустрівся в Нью-Йорку з ініціатором Brexit
Теги: Оксфорд, Brexit
On Top