Близько 30% українського ринку нафтопродуктів знаходяться в тіні, - експерт

НовиниЕкономіка    04.11.2011 - 18:30

Близько 30% українського ринку нафтопродуктів знаходяться в тіні. Ліквідація даного сегмента автоматично створить попит на заводську продукцію. Про це повідомив директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн, коментуючи доручення віце-прем'єр-міністра України Андрія Клюєва Міненерговугілля розробити програму виведення з кризи українських нафтопереробних заводів (НПЗ).

"За моїми розрахунками, на перевірку кожної української заправки хоча б двічі на рік необхідно максимум 100 млн грн, тоді як з тіньового сегменту держава підніме на світ Божий (читай - до бюджету) більше 1,5 млрд грн! Тут же і вирішення питання збільшення завантаження українських заводів: близько 30% ринку знаходяться в тіні, тому ліквідація даного сегмента автоматично створить попит на заводську продукцію. В обсязі це не менше 3 млн т світлих нафтопродуктів, або еквівалент переробки на українських НПЗ 4,5 млн т нафти", - відзначає експерт.

"Ще один нехитрий пункт, який може відразу ж наростити переробку на НПЗ на 3 млн т, або на 30% до сьогоднішніх показників. Це відмова від пролонгації дії старих стандартів якості нафтопродуктів, що старанно робить уже яке півріччя поспіль все те ж Міненергоугля, правда , за підтримки все того ж очолюваного Клюєвим Мінекономрозвитку", - вважає директор.

На думку Куюна, якщо не продовжувати дію старих стандартів з 1 січня 2012 р., і тим самим цивілізованим чином відсікти потік імпортного сірчистого дизпалива в обсязі понад 1 млн т, то заявкі на цей обсяг автоматично отримають українські НПЗ.

"Ще один спосіб різко наростити переробку - повернути на кременчуцьку "Укртатнафту" законного акціонера, компанію"Татнефть". Упевнений, переробка нафти в Кременчузі тут же зросте вдвічі, а то й більше. До речі, все тому ж Міненергоугля Віктор Янукович ще на початку року доручив до 1 червня дати відповідь татарам (читай Росії) з приводу вирішення конфлікту в Кременчузі. Надворі листопад ... До речі, кажуть джерела, неважливе просування газових переговорів цього року обумовлено не в останню чергу образою росіян за черговий "кидок" по "Укртатнафті". Нібито Бойко особисто Путіну обіцяв повернути завод у 2010 р.", - упевнений Куюн.

"Як бачимо, вирішення питання збільшення нафтопереробки лежить на поверхні. Однак замість простих і ефективних кроків Міненергоугля вже рік як лобіює мита на імпорт нафтопродуктів. По суті це буде означати підтримку населенням російських нафтових компаній і українських олігархів, що демонструють у цьому році рекордні прибутки. Але найголовніше, чи вирішать мита питання контрабанди та фальсифікату? Швидше, навпаки. Тільки коштувати всі ці неліквіди будуть ще дорожче", - відзначає на закінчення експерт.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top