ua en ru

Офшорна компанія, яку пов'язують з "Газпромом", хоче повернути вплив на завод "Океан"

Офшорна компанія, яку пов'язують з "Газпромом", хоче повернути вплив на завод "Океан" Фото: завод "Океан"

Дата судового засідання поки не визначена

Офшорна компанія "Бельмонт Індастріз Інк.", яку пов'язують із російським "Газпромом", хоче повернути вплив на Миколаївський суднобудівний завод "Океан", що знаходиться в процедурі ліквідації. Про це стало відомо з апеляційної скарги, копію якої має в своєму розпорядженні РБК-Україна.

Згідно з текстом документа, компанія "Бельмонт Індастріз Інк." просить скасувати постанову господарського суду Миколаївської області від 23 червня 2016 року, яким раніше вона була виключена з реєстру вимог кредиторів ПАТ "МСЗ "Океан". Таке рішення суд мотивував тим, що компанія 1 січня 2015 року була виключена з Міжнародного реєстру компаній. Апеляційна скарга була подана представником "Бельмонт Індастріз Інк." Д. Пурлінскім 18 серпня 2016 року, дата судового засідання поки не визначена.

Пурлінскій представляє "Бельмонт Індастріз Інк." на підставі договору від 25 липня 2016 року № КП 25/07 "ПРО надання правових (адвокатських) послуг". Представником "Бельмонт Індастріз Інк.", який підписав договір з Пурлінскім від імені клієнта виступив Сергій Копилов, який є громадянином російської Федерації, проживає в р. Москва, і представляє "Бельмонт Індастріз Інк.". Він також відомий тим, що в 2011-2012 роках був головою Наглядової ради ПАТ "МСЗ "Океан".

У той же час, як стало відомо РБК-Україна від джерел, близьких до ліквідаційної процедури, компанія "Бельмонт Індастріз Інк." може бути пов'язана з російським ВАТ "Газпром". Це, зокрема, підтверджує Звіт про фактичні результати аналізу фінансового стану ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан", підготовлений Аудиторською фірмою "Закон-Аудит" 2 серпня 2016 року, копія якого є в розпорядженні редакції.

З нього випливає, що "Бельмонт Індастріз Інк." у 2012 році акумулювала кредиторські вимоги на суму 625,6 млн гривень. Вимоги були переуступлені їй іншими офшорними компаніями: Fradomna Investment Ltd. (Кіпр), Poizanter Holdings Ltd (Кіпр). Раніше права вимоги перейшли цим компаніям також в результаті низки переуступок. Як стверджує аудитор, і Fradomna Investment Ltd. і Poizanter Holdings Ltd очолювали "представники, близькі до ПАТ "Газпром".

Згідно зі звітом, в момент отримання прав вимоги "Бельмонт Індастріз Інк." була підконтрольна спеціального представника президента Росії з міжнародного економічного співробітництва, члену ради директорів ВАТ "Газпром" Ігорю Юсуфову. Аудитор також пояснює, що кредиторські вимоги "Бельмонт Індастріз Інк." до МСЗ "Океан" були сформовані в період часу, коли заводом "Океан" через компанію "Wadan Yards Group AS" керували громадяни РФ Андрій Бурлаков (у 2002-2009 роках працював на керівних постах в російському ПАТ "Фінансова лізингова компанія", убитий у вересні 2011 року) та Ігор Шапошников (довірена особа Ігоря Юсуфова).

Нагадаємо, загальна сума кредиторських вимог, виходячи з даних реєстру кредиторів ПАТ "МСЗ "Океан", становить близько 1,8 млрд гривень.

19 серпня комітет кредиторів прийняв рішення про продаж ПАТ "МСЗ "Океан" як цілісного майнового комплексу по сумі всіх кредиторських вимог - 1,8 млрд гривень. Зараз проводиться оборо організатора аукціону, який проведе торги ПАТ "МСЗ "Океан" як цілісним майновим комплексом.

Раніше глава "Укррічфлоту" Сергій Головко повідомив, що вони не зацікавлені в контролі над "Океаном".