ua en ru

На одного українця на рік припадає в 2 рази більше відходів, ніж в країнах ЄС, - Семерак

На одного українця на рік припадає в 2 рази більше відходів, ніж в країнах ЄС, - Семерак Фото: Остан Семерак (kmu.gov.ua)

В Україні накопичилося понад 1,5 млрд тонн небезпечних відходів

На одного українця на рік припадає в 2 рази більше відходів, ніж в країнах Євросоюзу (ЄС). Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак на засіданні уряду, передає кореспондент РБК-Україна.

"Щорічно в Україні утворюється близько 10 тонн відходів на людину проти 5 тонн, як це є в країнах ЄС. Цей показник шокує. В Україні накопичено близько 36 млрд тонн відходів, це більше 50 тис. тонн на 1 квадратний кілометр нашої держави", - повідомив Семерак.

За його словами, небезпечних відходів вже накопичилося понад 1,5 млрд тонн, площі несанкціонованих звалищ збільшуються.

"Найбільше тиск на навколишнє середовище роблять об'єкти хімічної, вугледобувної промисловості, металургії, інфраструктури й сільського господарства. Ці сектори економіки дуже повільно впроваджують технології поводження з відходами та повторного їх використання", - сказав Семерак.

Нагадаємо, у жовтні міністр повідомив, що в Україні через поганий стан навколишнього середовища кожні дві години вмирають 3 людини.