ua en ru

Оголошені головні переможці Одеського кінофестивалю

Оголошені головні переможці Одеського кінофестивалю Фото: октрытие 6-го Одеського кінофестивалю

"Пісня піснею" Єви Нейман стала найкращим фільмом конкурсу

Церемонія закриття 6-го Одеського міжнародного кінофестивалю (ОМКФ) відбулася ввечері 18 липня. В Одеському академічному театрі музичної комедії вручили нагороди переможцям у головних номінаціях, а перші призери були оголошені напередодні, передає Vgorode.

Зокрема, володарем головного призу фестивалю - Гран-Прі за результатами глядацького голосування став турецький фільм "Мустанг", режисерський дебют Деніз Гамза Ергювен. Переможниця отримала Золотий Дюк і грошову винагороду в розмірі 6 тис. євро.

Також Міжнародне журі на чолі з Жан Лабрюн назвало імена переможців у категоріях Кращий фільм, Кращий режисер і Найкраща акторська робота.
"Пісня піснею" Єви Нейман стала кращим фільмом міжнародного конкурсу. Режисера нагородили призом у розмірі 4 тис. євро.

Переможцем у номінації "Краща режисура" (2 000 євро) стала туркеня Деніз Гамза Ергювен за свою дебютну стрічку "Мустанг", яка також отримала Гран-прі.

Призом за Кращу акторську роботу (1 000 євро) удостоїли виконавицю головної ролі у фільмі "Людина у стіні" - ізраїльську актрису Тамар Алкан.
Єву Нейман нагородили Золотим Дюком за картину "Пісня піснею" в категоріях Кращий український повнометражний фільм і Кращий фільм Міжнародної конкурсної програми за версією журі.

Крім цього, на фестивалі український кінематографіст Мирослав Слабошпицький вручив американському режисерові Даррену Аронофскі почесний Золотий Дюк за внесок у кіномистецтво.

Найкращим українським повнометражним фільмом національної конкурсної програми була визнана картина "Пісня Піснею" Єви Нейман. Статуетку Золотий Дюк і грошовий приз у розмірі 50 тисяч гривень переможцю вручив член журі Національного конкурсу - ірландець Річард Кук.

Спеціальний диплом журі Національного конкурсу дістався Остап Костюку, автору документальної стрічки "Жива Ватра".

Журі також зробило два особливих згадки: Олексій Федорченко, режисерові "Ангелів революції" за "прекрасне втілення російського авангарду" і Сіро Герра, режисерові фільму "Обійми змії" "за неймовірну суміш подорожі амазонськими джунглями і пошуку відповідей на вічні питання".

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Одеський кінофестиваль обійдеться в 1,5 млн євро.