ru ua

Громадська робоча група вимагає перевірити "Сумихімпром" на предмет доведення до банкрутства

Члени громадської робочої групи з вирішення проблемних питань титанової галузі України прийшли до висновку, що найбільш складна ситуація склалася навколо ПАТ "Сумихімпром". Про це йдеться в заяві робочої групи на ім'я прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, голови Фонду держмайна України Дмитро Парфененка, генпрокурора України Віталія Яреми, міністра юстиції України Петра Петренка, міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

"Маючи намір заволодіти цим унікальним підприємством, група Фірташа-Льовочкіна, спочатку встановила над ним оперативний контроль шляхом призначення в 2010 році на посаду голови правління І.Лазаковича, який до цього працював заступником голови правління ЗАТ "Кримський Титан" (входить до складу Group DF, афільована з Фірташем)", - йдеться у зверненні.

Як наголошується в документі, менш ніж за два роки управління Лазаковичем "Сумихімпром" штучно перетворився у банкрута - найбільшу частину боргів сконцентрували підприємства, які входять до Group DF. "Використовуючи наявність великих обсягів штучно створених зобов'язань, вони утворили комітет кредиторів "Сумихімпром", ініціювали процедуру санації підприємства і призначили керуючим санацією саме Лазаковича, який довів "Сумихімпром" до банкрутства", - заявляють члени громадської робочої групи.

Наслідком цього, за їх словами, є те, що держава, яка є власником майже 100% акцій "Сумихімпрому", повністю відсторонена від управління підприємством, не впливає на процес санації і на дії керуючого санацією Лазаковича. "Швидше за все має місце організований доведення підприємства до банкрутства в інтересах групи Фірташа-Льовочкіна", - стверджується у зверненні.

"До участі в комітеті кредиторів "Сумихімпрому" не були допущені представники держави. Процедура санації "Сумихімпрому" фактично управляється одноосібно компанією Group DF International, яка є корпоративним центром Group DF. При відсутності плану санації вжиття заходів по відновленню платоспроможності підприємства не представляється можливим і санація фактично не відбувається. В порушення вимог чинного законодавства до теперішнього часу план санації "Сумихімпром" керуючим санацією Лазаковичем не передано для погодження до ФДМУ. Така діяльність керуючого санацією "Сумихімпром" Лазаковича та розпорядника майна Марченко має на меті задоволення інтересів власників Group DF Фірташа і Льовочкіна, які зацікавлені в придбанні майнового комплексу "Сумихімпром", в тому числі, при його продажу в процесі ліквідації частинами", - вважають члени громадської робочої групи.

Вони вимагають провести перевірку на предмет доведення "Сумихімпром" до банкрутства організованою групою осіб на чолі з Фірташем і Льовочкіним; провести перевірку фактів зловживання службовими повноваженнями керуючим санацією "Сумихімпром" Лазаковичем та розпорядником майна "Сумихімпром" Марченко; взяти під контроль питання представництва держави під час розгляду господарськими судами справи про банкрутство "Сумихімпром" з метою активної участі представників ФДМУ, Генпрокуратури та Мін'юсту у відстоюванні прав та інтересів держави, які полягають у відновленні платоспроможності "Сумихімпром" та недопущення його ліквідаціїсудом.

Громадська робоча група з вирішення проблемних питань титанової галузі України створена з числа фахівців галузі, експертів та юристів, вона ставить метою припинення знищення галузі, відновлення її потенціалу та постанову галузі на служіння інтересам держави, а не особистим інтересам представників колишньої влади. З повним текстом заяви можна ознайомитися тут.