ua ru

ОБСЄ заявила про відсутність озброєння бойовиків і сил АТО в місцях відведення

ОБСЄ заявила про відсутність озброєння бойовиків і сил АТО в місцях відведення Фото: Майкл Боцюрків

Обидві сторони конфлікту не виконують зобов'язання мінськими угодами

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ відзначає, що важке озброєння бойовиків і сил антитерористичної операції (АТО), яке було відведено згідно з мінським домовленостями, відсутня в місцях їх відводу. Про це в ході брифінгу заявив спікер Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Майкл Боцюрків, передає кореспондент РБК-Україна.

"За останні тижні СММ відзначало відсутність важкої зброї в місцях їх відводу, які контролюються обома сторонами, що свідчить про недотримання тих зобов'язань, які були взяті на себе в рамках мінських домовленостей в лютому 2015 р.", - заявив Боцюрків.

Також, за його словами, спостерігається практика розміщення озброєнь навколо цивільних споруд.

"СММ відзначила за звітний період, що продовжується практика розміщення військової інфраструктури і вогневих точок в і навколо цивільних будівель. Ця небезпека загрожує цивільним особам", - заявив спікер СММ.

Він закликав сторони конфлікту на Донбасі обмежити свої дії і дотримуватися перемир'я.

"Заклик до всіх сторін: максимально обмежити свої дії і дотримуватися режиму припинення вогню та інших положень мінських домовленостей. Багато разів ми вже говорили про те, наскільки жорстко це позначається на житті мирних жителів", - заявив Боцюрків.

Нагадаємо, напередодні і під час вчорашнього бою біля Маріїнки місія ОБСЄ фіксувала переміщення озброєння бойовиків.