ua en ru

ОБСЄ зафіксувала зменшення потоку людей через українсько-російський кордон

Моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала зменшення потоку людей через українсько-російський кордон. Про це йдеться в опублікованому 14 січня звіті місії, розміщеної у російських пунктах пропуску "Донецьк" і "Гуково".

"В цілому транспортний потік значно знизився в обох пунктах перетину кордону", - йдеться в повідомленні.

При цьому спостерігачі продовжили фіксувати переміщення через кордон людей у військовій формі.

"Протягом звітного періоду групи спостерігачі зафіксували 396 чоловіків і жінок у військовій формі одягу, які перетинають кордон в обох напрямках. Ці люди переміщалися індивідуально або в групах", - йдеться у звіті.

Також представники ОБСЄ бачили ряд козаків, які були ідентифіковані за їх традиційними головними уборами і знаками відмінності. Крім того, спостерігачі на кордоні продовжували бачити автомобілі з наклейками "ДНР" або "ЛНР" на номерних знаках на місці українського прапора.

Ситуація на обох пунктах пропуску залишалася спокійною, пересувань військової техніки помічено не було. Регулярні місцеві та міжміські автобуси продовжували курсувати між містами Луганської області та РФ.

"Порівняно з попередніми тижнями спостерігалося дуже мало вантажівок, які транспортували вугілля із Луганської області в РФ за звітний тиждень. Ймовірно, це було через святковий період", - зазначили в ОБСЄ.

Нагадаємо, в кінці грудня ОБСЄ зафіксувала рекордну кількість людей у військовій формі на українсько-російському кордоні.