Оприлюднено документи КДБ щодо репресій проти українців, які повставали в Голодомор

НовиниПолітика    26.11.2016 - 20:21
Фото: опубліковано документи КДБ
Фото: опубліковано документи КДБ

Колекція оприлюднених документів складається зі здебільшого машинописних обвинувальних висновків

Центр досліджень визвольного руху (ЦДВР) спільно з Архівом Служби безпеки України оприлюднили документи радянського Комітету держбезпеки (КДБ) стосовно репресій проти людей, які чинили опір винищенню Голодомором у 1932-33 роках. Відповідні документи опубліковано в Електронному архіві визвольного руху.

Колекція оприлюднених документів складається з показових документів, що містяться в кримінальних справах, здебільшого - це машинописні обвинувальні висновки. Фігурантів вказаних справ обвинувачено в опорі вивезенню хліба, його приховуванні чи крадіжці, "контрреволюційній" агітації проти колективізації, надмірного оподаткування й хлібозаготівлі, вчиненні терористичних актів проти представників радянської влади й активістів.

Як відомо, документи з Галузевого державного архіву СБУ щодо Голодомору 1932-1933 рр. в Україні протягом радянської доби залишалися недосяжним для науковців і громадськості.

За словами директора Архіву СБУ Андрія Когута, нині проводиться безперервний пошук, систематизація, розсекречення й оприлюднення документів, що висвітлюють цю трагічну сторінку української історії.

Нагадаємо, раніше в День пам'яті жертв голодоморів президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ продовжити роботу щодо визнання світовою спільнотою Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся