Оприлюднено указ Порошенко про посилення соцзахисту учасників АТО

НовиниПолітика    19.03.2015 - 11:32

Президент України Петро Порошенко затвердив додаткові заходи щодо забезпечення вирішення невідкладних питань соціального захисту та реабілітації учасників антитерористичної операції. Відповідний указ глава держави підписав 18 березня, передає його прес-служба.

Як наголошується в документі, уряд має невідкладно розробити і подати на розгляд Верховної Ради законопроекти про внесення змін до деяких законодавчих актів. Зокрема, щодо надання статусу учасника бойових дій особам, які беруть участь у АТО і статусу учасника війни особам, які забезпечують її проведення. Кабмін також повинен забезпечити скорочення термінів розгляду питання про надання статусу учасника бойових дій, учасникам АТО і неухильного їх дотримання.

Ще один законопроект, який повинні розробити чиновники, - про посилення відповідальності керівників підприємств, установ, організацій за невиконання вимог законодавства щодо збереження за працівниками, призваними на військову службу за призовом при мобілізації, в період, місця роботи, посади та виплати заробітку.

Кабінет міністрів, обласні та Київська міська державна адміністрації також мають посилити контроль за дотриманням роботодавцями соціальних гарантій таких військовослужбовців і в разі виявлення порушень вжити відповідних заходів по відновленню порушених прав, наголошується в документі. У разі необхідності зазначені установи повинні сприяти забезпеченню оформлення допомоги по безробіттю демобілізованим з військової служби у найкоротші терміни, надання таким особам послуг з працевлаштування, професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Окремо підкреслюється визначення порядку забезпечення житлом сімей учасників бойових дій, які загинули під час проходження служби в районі проведення АТО, в разі потреби поліпшення житлових умов.

Документом також пропонується внести пропозицію НБУ щодо застосування заходів по здійсненню контролю за дотриманням фінансовими установами законодавства щодо забезпечення соціального захисту військовослужбовців - учасників АТО по обслуговуванню ними банківських кредитів.

За дорученням Президента, Кабінет міністрів спільно з обласними та Київською міською державною адміністрацією також мають затвердити державну цільову програму медичної, соціально-трудової реабілітації і адаптації учасників антитерористичної операції, передбачивши побудова співпраці з міжнародними організаціями щодо створення нових та продовження реалізації існуючих відповідних міжнародних проектів. Відповідні програми повинні бути затверджені і на регіональному рівні.

Вищезазначені органи влади також повинні вжити заходів до запровадження обов'язкового медичного обстеження стану здоров'я демобілізованих учасників антитерористичної операції, надання їм першочергового санаторно-курортного лікування та забезпечення технічними засобами реабілітації. До реабілітаційного процесу у військових госпіталях для ветеранів війни та установах охорони здоров'я повинні залучатися фахівці з фізичної реабілітації.

Кабмін також повинен забезпечити вирішення питання щодо збільшення у цих лікувальних закладах норм грошових витрат на харчування та медикаменти в розрахунку на одного хворого в день.

Серед невідкладних завдань уряду та опрацювання питання створення єдиного державного реєстру учасників бойових дій.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Зазначимо, за останніми даними, статус учасника АТО отримали близько 20 тис. військових.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top