ua en ru

Обсяг капітальних інвестицій в Україні в 2011 р. сягне 170 млрд грн, - Азаров

Обсяг капітальних інвестицій в 2011 р. в Україні сягне 170 млрд. гривень. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання економічного прес-клубу, передає прес-служба Кабміна.
"Обсяг капітальних інвестицій виріс за 9 місяців поточного року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 21%. Це прекрасний показник", - підкреслив Микола Азаров. Він наголосив, що прямі іноземні інвестиції в Україну зросли на 44,5%, і в країні досить рівномірно розвиваються всі галузі економіки.
Крім того, підкреслив прем'єр-міністр, у поточному році суттєво виросла купівельна спроможність населення. Він зазначив, що роздрібний товарооборот в країні виріс на 15%. За його словами, українці стали більше купувати продовольчих продуктів (наприклад зросло споживання м'яса, а овочів і фруктів населення купило в 1,5 рази більше, ніж минулого року). Також у поточному році було придбано в 2 рази більше автомобілів, що були у використанні, нових авто купили на 30% більше. На 50% більше придбано телевізорів, на 30% - супутникових антен, а мобільних телефонів - у 16 разів більше тощо. "Якщо населенню не вистачає на продукти харчування, хіба вони купуватимуть супутникові антени? - зазначив Азаров. - Це абсолютно об'єктивні дані, які свідчать, про те, що купівельна спроможність населення зростає".
Раніше Держстат повідомляв, що обсяг капітальних інвестицій в Україні за 9 місяців 2011 р. склав 143,2 млрд грн.